Czasy AI nie wykluczają książki i czytania?
01.07.2024 10:51Czasy AI nie wykluczają książki i czytania Co zatem możemy zrobić. by młodzi (i nie tylko ) chętniej sięgali po książki?
Możemy spotkać się w Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowogród - tak, jak to zrobili uczniowie klas szóstych. Spotkanie "Co warto czytać. po co i dlaczego?" poprowadziła Pani Monika Andraka-Plona:
dlaczego warto czytać?
po jakie książki warto sięgać?
jak czytanie wpływa na osiągnięcie sukcesu życiowego?
kto ze znanych osobistości XX i XXI wieku czyta?
test - czy mam problem z czytaniem?
I na koniec, w związku ze zbliżającym się Tygodniem Bibliotek" wykonaliśmy zakładki do książek, które będzie można otrzymać wraz z wypożyczoną książką w dniach 8-15 maja 2024 roku w szkolnej bibliotece
Zapraszamy!!!!
Dziękujemy za pasjonujące opowieści, mnóstwo inspiracji i spotkanie. NASZA LISTA POLECANYCH KSIĄŻEK TEŻ SIĘ TWORZY
Do zobaczenia"Moziem po kurpsiosku"
01.07.2024 10:4625 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się I Konkurs na Gadkę Kurpiowską "Moziem po kurpsiosku", zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
W pierwszej edycji konkursu wzięli udział uczniowie:
Natalka Grzymała- kl.IV
Zosia Piasta- kl.IV
Zuzia Chmielewska- kl.VI
Klaudia Lisek- kl. VII
Szymon Depta- kl.VII
Wystąpień uczestników wysłuchało Jury w składzie: Pani Karolina Piątek dyrektor Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie, Pani Daria Deptuła- Muzeum-Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie oraz Pani Dorota Przestrzelska - I LO im.T.Kościuszki w Łomży.
To pierwszy konkurs w naszej szkole, w którym nie przyznajemy miejsc. Uznajemy, że każdy z uczestników jest "naszą perełką", każdy wnosi inną, niepowtarzalną ekspresję i każdy zasługuje na Grand Prix.
Swoją obecnością zaszczycili nas także: Burmistrz Nowogrodu Pan Grzegorz Palka Gmina Nowogród, dyrekcja szkoły Pani Joanna Wądołowska i Pani Edyta Ejsmont, oraz Pani Honorata Zdrodowska- z-ca Przewodniczącego Rady Rodziców, a także Pani Monika Andraka-Plona i Pani Kasia Kobylińska
Serdeczne podziękowania kierujemy do fundatora nagród- księdza proboszcza Zbigniewa Pruszyńskiego, który w latach 2009-2014 był wikariuszem w naszej parafii.
Dziękujemy również Jury za konstruktywną ocenę wystąpień, dostrzeżenie walorów artystycznych i merytorycznych w wypowiedzi każdego uczestnika, wszystkie zachwyty i oklaski
Dziękujemy organizatorkom konkursu: Pani Elżbiecie Korwek za przygotowanie uczniów oraz organizację i Pani Marcie Sulkowskiej za organizację i za przyjęcie nas w bibliotece.
A wszystkim gościom dziękujemy za obecność,
bycie z nami, dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i bezcenne rozmowy "jak to dawniej bywało", o gadkach, o regionie i o Kurpiach.
DO ZOBACZENIA ZA ROKKolejne, piękniejące i sprzyjające nauce, pracy i relaksowi
01.07.2024 10:42Kolejne, piękniejące i sprzyjające nauce, pracy i relaksowi
To jeszcze nie koniec zmian w naszej bibliotece.
Miło nam zakomunikować, że otrzymaliśmy dofinansowanie na rozwój biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Kolejne nowości- nie czytelnicze- już niebawemNarodowy program rozwoju czytelnictwa
01.07.2024 10:36Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
Nasza Szkoła przystąpiła do projektu 17 kwietnia 2024. Wsparcie, które w ramach projektu otrzymamy wynosić będzie 15 000zł. W ramach tej kwoty Nasza Biblioteka wzbogaci się o nowe pozycje w księgozbiorach, oraz elementy wyposażające naszą bibliotekę.