Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych
18.10.20245 października trasy biegowe przy hotelu Kurpia Arte wypełniły się dziećmi i młodzieżą z najlepszych szkół 6 powiatów grupy zachodniej naszego województwa, które rywalizowały w sztafetowych biegach przełajowych. Na starcie stanęło blisko 20 sztafet rywalizując o awans do finału wojewódzkiego. Mio nam poinformować , że aż 2 sztafety wywalczyły awans do najlepszej 20 województwa i już 19 października będą reprezentowały naszą szkołę wśród najlepszych na trasach biegowych w Augustowie.
Gratulujemy !!!!!!!!!!!!
Miejsca naszych sztafet:
Dzieci:
Sztafeta chłopców – miejsce IV op. Piotr Wasik AWANS!!!
Sztafeta dziewcząt – miejsce X op. Piotr Wasik
Młodzież:
Sztafeta dziewcząt – miejsce III op. Maria Dąbrowska AWANS!!!
Sztafeta chłopców – miejsce X op. Grzegorz Fabiszewski
Gratulujemy sukcesów oraz dziękujemy wszystkim , którzy uczestniczą w rywalizacji sportowej reprezentując naszą szkołę
3
Olsztyńskie planetarium - IIB
18.10.202410 października klasa II B wybrała się na wycieczkę do Olsztyna . Wycieczkę rozpoczęliśmy seansem w Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne . Tam wzbogaciliśmy wiedzę o wszechświecie. Uczniowie odbyli podróż w głąb kosmosu. Wykorzystaliśmy wolny czas i piękną pogodę przed obiadem wybierając się na krótki spacer nad jezioro. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Kortosfera - Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji. Tam czekały na nas interaktywne wystawy związane wokół tematów dotyczących rolnictwa, żywności, diety, zdrowia, przyrody, kosmosu i wpływu człowieka na środowisko. To była bardzo udana wycieczka
27
Integracja 8b!
18.10.2024W dniu 7 października 2024 roku, grupa 16 uczniów z klasy 8b wraz z 2 nauczycielkami Anną Czarnecką i Bogumiłą Rybicką udała się na jednodniową wycieczkę do Łomży.
Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Północno Mazowieckie, założone przez naszego rodaka Adama Chętnika w 1948 roku. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i sztukę kurpiowską na wystawach Bursztyn z dorzecza Narwi oraz Kurpiowskie osóbki.
Ósmoklasistów bardzo zaciekawiły wczesne dzieje grodu nad Narwią i rozwój miasta od uzyskania praw miejskich w XV (wystawa Łomża- wędrówka przez wieki).
Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali jedną z największych w Polsce kolekcji, ponad stu lamp wiszących, stojących i kinkietów.
Zwiedzanie muzeum dostarczyło nam wiele emocji i wrażeń, wzbogaciło wiedzę o naszym regionie.
Później udaliśmy się do kina na film ,,Niepewność. Zakochany Mickiewicz. Jest to pierwszy film o Adamie Mickiewiczu i jednocześnie najsłynniejsza historia miłosna polskiego romantyzmu. Młody nauczyciel i aspirujący poeta Adam Mickiewicz spędza sielskie lato w malowniczej posiadłości w okolicach Nowogródka. Poznaje i zakochuje się w Maryli córce właścicielki posiadłości.
To tak naprawdę opowieść o zderzeniu młodości z dorosłością. Film przeniósł nas też w głąb trudnej, mocno skomplikowanej historii Polski.
Chcielibyśmy podziękować przewodnikom za ciekawe opowieści i wiedzę, którą nam przekazali. Spełniła oczekiwania uczniów i nauczycieli. Wycieczka była bardzo udana, ciekawa i pełna wrażeń
#wycieczka #szkoła #klasa8b #Łomża #muzeum #film #Mickiewicz #kultura #historia #Podlasie #szkolnapasja #naukaprzezprzyjemność
"Muzeum w PUDEŁKU"
18.10.2024"Muzeum w PUDEŁKU"- to projekt edukacyjny Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jak czytamy na stronie Muzeum Polin- "to nowoczesne narzędzie edukacyjne- – gra narracyjna "Miasteczko Malki", która wraz wraz z minikolekcją muzealną "w pudełku" jest dostarczana do szkół w całej Polsce, aby w sposób atrakcyjny i aktywny uczyć o elementach kultury i historii polskich Żydów."Relacja z wydarzenia-RadioBiałystok: https://tiny.pl/cvnbmp7h
Właśnie w poniedziałek- 7 października, uczniowie klas V oraz nauczyciele, wzięli udział w zajęch dotyczących przekazanej naszej szkole kolekcji.
Spotkanie z edukatorką Polin - Magdą Żarnowską- to czas intensywnej pracy, ale i zabawy. Po przejściu wszystkich etapów gry, uczniowie zapoznali się z reprodukcjami obrazów Majera Kirszenblata (https://www.polin.pl/.../pozydowskie-sztetl-opatow-oczami...) , przedstawiających przedwojenny Opatów, a na koniec, podsumowując spotkanie, zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty dotyczące żydowskiej kultury.
Dziękujemy Pani Magdzie za interesujące lekcje historii, a w podziękowaniu pokazaliśmy naszą najbliższą okolicę.
Zapraszamy do korzystania z kolekcji
link z informacjami dotyczącymu Majera Kirszenblata:
https://www.polin.pl/.../pozydowskie-sztetl-opatow-oczami...
https://www.youtube.com/watch?v=AHATlQxdgP8
#MuzeumPolin #muzeumwpudełku #MiasteczkoMalki #MajerKirszenblat
26